info@kalevvesi.ee Kontakt KalevVesi Facebook!
lang_flag По-русски selected_language Eesti keel
        Pealeht  >  Veest  >  Üht-teist puhastusmeetoditest

Üht-teist puhastusmeetoditest

 

Praegusajal Eestis kasutatakse põhiliselt järgmised vee filtreerimismeetodid:

   

Inversne osmoos.
Inversne osmoos – tähendab vee puhastamist spetsiaalse membraani abil. Sellise filtreerimismeetodi korral vesi lastakse läbi membraani, mille poorid vett läbi lastes hoiavad vees lahustatud lisandeid kinni (tõsi küll, aga seade ei lase nii kahjulikke, kui ka tervislikke lisandeid läbi). Inversne osmose süüsteem võimaldab saada kõrgeima puhastusastme vett, mis on lähedane distilleeritud veele. Peale taolist töötlemist vesi on liiga „puhas“ – ei sisalda inimorganismile vajalikke mikroelemente, mis aga sel juhul peaksid keemiliselt lisatud olema.
Sorbeerimispuhastus hõbedaga küllastanud aktiveeritud süttite tarvitamisega.
Sorbeerimispuhastuse protsess koosneb vedelikku läbilaskmisel sorbendiga (hõbedaga küllastanud aktiveeritud söed) täidetud anuma läbi. Hõbe annab söele bakteriostaatilisi omadusi, hõbedat enda aga filtris tohib väga vähe olla (maailma standartide järgi mitte rohkem kui 50 osad ühele miljardile). Hõbe mõjub inimorganismi sama kahjulikult kui toksiline ja ohtlik metall – tina. Peale selle, võib hõbe vahest osaliselt sattuda juba filtreeritud vette, mis aga ei ole kõikidele alati hea.

Mehaaniline filtreerimine
Mehaaniline vee puhastamine toimub vees mittelahustatud ainete osakeste püüdmise kaudu, mis on võimalik tänu filtrikanalite (kus vesi voolab) ja osakeste suuruse erinevusele.

Ioonvahetus
Ioonvahetus on laetud osakeste (ioonide) sorbeerimise erijuhtum, kus leiab aset mõnede ioonide (nimetagem neid „kahjulikeks“) asendamine teistega (nö „kahjutu“). Ioonvahetust kasutatakse kareda vee pehmendamiseks, täpsemalt aga kaltsiumi ja magneesiumi ioonide vees liigsisalduse eemaldamiseks.

Tänu kaasaegsele mitmeastmelisele filtreerimistehnoloogiale (kasutades mehaanilise filtreerimise meetodit ja ioonvahetust) on vees KalevVesi säilinud esialgne mineraalainete koostis ja kõik loodusliku vee kasulikud omadused, mis annavad suurepärase võimaluse kasutada seda joogivett nii tee, kohvi kui ka toidu valmistamisel.

Füsioloogiliselt täisväärtusliku joogivee keetmisel võib tekkida valget värvi sete. See tõestab vee looduslikku päritolu.

 

 
Online tellimus

Telli koos veega
Pakkumised ja kingitused

 

 

  Kontaktid    Otsing    Saidi kaart    Küsimused ja vastused    Saada teade  
© All rights reserved Kalevvesi OÜ 2017. Contact information info@kalevvesi.ee Vebimajutus Beehosting