info@kalevvesi.ee Kontakt KalevVesi Facebook!
lang_flag По-русски selected_language Eesti keel
        Pealeht  >  Kliendi klubi  >  Fakte vee kohta

Fakte vee kohta

Kas teadsite, et…

…inimorganismi vee vajadus seisab teisel kohal pärast selle vajadust hapniku järele? Vesi on meile eluks hädavajalik. Te suudate elada ilma toiduta kuni kuus nädalat, kuid ilma veeta ainult ühe nädala.

 

…normaalseks talitluseks vajab teie organism vett?

Vesi on peamine toitainete mööda keha laialikandmise vahend ning see on hädavajalik kõigi kasvufunktsioonide realiseerimiseks. Vesi aitab alal hoida normaalset kehatemperatuuri ning kindlustab jääkide väljaviimise kehast.

 

…vesi on mis tahes dieedi ainuke olulisim koostisosa?

Organismi piisav veega varustamine aitab võidelda liigse kehakaalu vastu. See ei väljendu mitte ainult ülemäärase isu vähenemises, vaid ka selles, et piisav kogus vett soodustab juba ladestunud rasva ümbertöötlemist.

 

…vesi tõstab organismi kaitsevõimet stressi vastu?

Vesi vedeldab teie verd, võitleb väsimuse ja stressiga, soodustab teie südame-veresoonkonna õiget talitlust.

 

VESI AITAB SÄILITADA TEIE ORGANISMI TASAKAALU.

Keharakke on tarvis „joota”. Sel juhul on need suutelised säilitama teie kehas elektrokeemilist tasakaalu. Kui rakud on veetustunud, ei talitle need korralikult, pärssides vitamiinide ja mineraalide normaalset omastamist ning nõrgestades teid.

 

VESI AITAB TEIL OLLA TERVE.

Keskmiselt koosneb inimkeha peaaegu 2/3 ulatuses veest ning seda vett on vaja selleks, et kõik organid funktsioneeriksid korralikult. Samas kaotab keha pidevalt vett organismi normaalse talitluse tõttu. Et teie keha säilitaks oma toonuse, on ilmtingimata tarvis organismi veevarud taastada.

 

VESI AITAB SÄILITADA TEIE KESKENDUMISVÕIMET.

Et olla efektiivne ja tulemuslik oma töös, millele peate keskenduma, jooge rohkem kvaliteetset vett. 

Vastavalt ekspertide läbi viidud uuringutele, ei vähenda veetustumine mitte ainult inimese füüsilist võimekust, vaid samuti ka vaimset võimekust. Suutlikkus vaimseks tööks väheneb. Isegi kui keha tajub kõigest 1–2protsendilist veevaegust, halveneb järsult inimese keskendumisvõime.

 

VESI AITAB TEIL OLLA LOOV.

Veetustumine toob kaasa vaimsete võimete halvenemise, mõjutades sealhulgas lühiajalist mälu, võimet sooritada aritmeetilisi tehteid, tähelepanuvõimet, otsuste vastuvõtmise kiirust ning seda, mida üldiselt nimetatakse loovuseks.

 

VESI AITAB TEIL OLLA ENERGILINE.

Kui keha on veetustunud kõigest 1–2%, alaneb teie füüsilise töö võimekus 5–10%. Teie energia justkui „voolaks välja” ning seetõttu tunnete end väsinuna.

 

Nõuandeid vee tarbimiseks

1. nõuanne. Päeva jooksul on soovitatav juua muude jookide kõrval 1,5 liitrit puhast vett.

2. nõuanne. Vett on soovitatav tarbida väikeste annuste kaupa, mis on ühtlaselt jaotatud kogu päevale.

3. nõuanne. On parem, kui tarvitatavate jookide temperatuur on kehatemperatuurist madalam (külm vesi) või kõrgem (kuum tee, kohv jms).

4. nõuanne. Jooge ainult kvaliteetset joogivett.

5. nõuanne. Jooge rohkem puhast vett!

 

Füsioloogiliselt täisväärtusliku joogivee keetmisel võib tekkida valget värvi sete. See tõestab vee looduslikku päritolu.

 

 
Online tellimus

Telli koos veega
Pakkumised ja kingitused

 

 

  Kontaktid    Otsing    Saidi kaart    Küsimused ja vastused    Saada teade  
© All rights reserved Kalevvesi OÜ 2017. Contact information info@kalevvesi.ee Vebimajutus Beehosting